









| Output Interface | Type C, USB/DC, Apple Interface, Apple Interface/USB |
| Input Interface | Apple Interface, TYPE-C |
| Function | Quick Charge Support, with cable, Quick Charge Support |
| Private Mold | Yes |
| Type | Ultra Slim, Fast Charging, High Capacity, With Cable, Disposable, PORTABLE, 2 in 1 quick charger power bank |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Yoobao |
| Model Number | LC2 |
| Weight | 242g |
| Socket Standard | Universal |
| Protection | Over-discharging, Short Circuit Protection, Over-charging, Low Tension |
| Output Power | 20W |
| Product name | Yoobao LC2 ultra slim power bank |
| Battery capacity | 10000mAh 3.7V (37Wh) |
| Battery | Polymer Cells |
| Input | Type-c/lightning |
| Support Device | Mobile Phone/PSP/Table/GPS/MP3/4/Camera/Laptop |
| Size | 148*68*17.2mm |
| Key Feature1 | Slim Power bank 10000mAh |
| Key Feature2 | Built-in 2 Cables |