Specification item value Output Interface USB/DC, Dual Output Input Interface TYPE-C Function Thin, 2 Usb Ports, Rechargeable, Battery Operated, New, Type-c Power Bank, Large Capacity Private Mold Yes Type Ultra Slim, High Capacity, PORTABLE, Power Staio



| Output Interface | USB/DC, Dual Output |
| Input Interface | TYPE-C |
| Function | Thin, 2 Usb Ports, Rechargeable, Battery Operated, New, Type-c Power Bank, Large Capacity |
| Private Mold | Yes |
| Type | Ultra Slim, High Capacity, PORTABLE, Power Staion, for outdoor, Portable power station |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | YOOBAO |
| Model Number | D20 |
| Weight | 432g |
| Socket Standard | For USA/Canada, For Japan |
| Protection | Over-discharging, Short Circuit Protection, Over-charging |
| Output Power | 10.5W |
| Support Device | Mobile Phones Devices |
| Type-C Input | DC 5V=2.1A |
| Capacity | 20000 MAh |